Straight Minds Demesne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

+5
Naria
boot
scion_of_storm
InsArtTure
zelatorr
9 posters

Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  zelatorr Съб Авг 16, 2008 8:40 pm

Смятате ли че след като даден човек навърши 18 години и завърши училище трябва да се изнесе от родния си дом. Дори и да има тази възможност. Аз мисля че младите хора на по 18-19-20 години не трябва да се комплексират затова че живеят при родителите си. Въпреки това обаче има деца който на по 16 години вече са самостоятелни и се справят с живота сами. Това обаче е било едно време. Сега всички са разглезени и искат да са самостоятелни на по 18, обаче тези хора и гащите не могат да си изберат. Малцина са тези които могат наистина да се грижат сами за себе си. Вие как мислите?
zelatorr
zelatorr

Брой мнения : 99
Age : 36
Местожителство : Somewhere in the WWW.
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/zelatorr

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  InsArtTure Съб Авг 16, 2008 8:51 pm

Малко си обърка тезата. Едно време 16 годишните не са били самостоятелни, напротив. Но зависи и от социалния статус. По-заможните родители винаги са държали децата си несамостоятелни, докато по-бедните не са отдавали значение на това, децата им така или иначе от рано са работели и са се женили.

Бедните смятат, че всеки трябва сам да се бори и да успява.
Богатите смятат, че човк трябва да се възпитава от по-старите до края на живота си.

В момента границите са се размили. И двете неща се смесват.

Но да ти отговоря на въпроса - малдият човек трябва да се изнесе, ако може и ако иска. Ясно е на всички как отношенията стават или по-сухи или доста по-непоносими, когато младият човек продължава да живее при семейството си. Но това е просто тендеция на сегашното време. Има достатъчно 18-20 годишни, които идеално се разбират с родителите си и изнасянето им става едва тогава, когато къщата стане прекалено тясна. А когато къщата е голяма - новто семейство на малдия човек може също да живее при родителите. Има и такива случаи - и то не малко.

Всичко зависи от отношенията. Ако те са кофти, човек и на 14 ще иска вече да се маха от семейството си.

И вече оттук почва една мнооооого голяма тема. Прав си, че е пълно с младежи, които не могат да си изберат гащите. Те сами са се обрекли мама и тати да им избират всички пътища в живота. И кофтито е тогава, когато такива като тях са пратени от провинцията в Студентски град да стават студенти и да живеят сами. Резултатът е катастрофален. Това е най-мръсният ипрепикан квартал в Столицата. Вярно, намесва се и провицниалната липса на култура, но една голяма роля изиграва и чисто семейното безкултурие на младежите.

Знаете ли колко от тях получават всеки уикенд манжда от мама, не готвят и харчат всичките си пари за чалга заведения? Всичките си пари, идващи от мама. И така докъде?

Гнус е тая младеж да е самостоятелна.
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  zelatorr Съб Авг 16, 2008 9:03 pm

Ако младежите в Студентски град си мислят че са видяли живота само защото стоят на мизерията там жестоко се лъжат. Егати на 90 процента там мама и тати им дават бурканите с яденето и и плащат всички разноски. Трябва да видиш истинското дъно за да може дори да направиш опит да се справиш сам. Аз живея с родителите си и ми е приятно. Наистина бих искал да се изнеса но на този етап няма да мога да се справя сам.

Идеята беше обачче за олд скуул-а че преди в семействата е имало строга дисциплина и дори и на 20 да си ако повишиш тон на родителя си получаваш шамар зад врата. Затова и са били готови тогава децата да се справят сами. Майка ми например на 16 години е потдържала зялата ктъща. Готвила е чистила е прала е.

Сетих се вчера си говорехме с един колега за развратената младеж,,, направо какви неща се случват в неговия квартал всяка вечер. Но нека да не засягаме темата за тоталната разварт на днешната младеж.
zelatorr
zelatorr

Брой мнения : 99
Age : 36
Местожителство : Somewhere in the WWW.
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/zelatorr

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  scion_of_storm Съб Авг 16, 2008 9:12 pm

Аз още съм млад, но мисля, че като дойде този момент, първите няколко седмици/месеца ще се осера жестоко и набързо ще се науча как и защо, какво трябва да правя.

Имам малко време, де. Smile Иначе самостоятелността в представите на повечето е "няма мама и тати да ми врънкат, че трябва рано да ставам от компа, няма да ми ограничават времето, когато се прибирам...супер ще е!"

Мама като спре да ти прави дроб сърмата ке те видим! Twisted Evil
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  zelatorr Съб Авг 16, 2008 9:15 pm

Ще разбереш важноста на консервите и микровълновата печка. Surprised
zelatorr
zelatorr

Брой мнения : 99
Age : 36
Местожителство : Somewhere in the WWW.
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/zelatorr

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  boot Съб Авг 16, 2008 9:21 pm

InsArtTure написа:

Знаете ли колко от тях получават всеки уикенд манжда от мама, не готвят и харчат всичките си пари за чалга заведения? Всичките си пари, идващи от мама. И така докъде?

Гнус е тая младеж да е самостоятелна.
Е тази младеж не е самостоятелна. Самостоятелен значи сам да си изкарваш парите, с които да плащаш наема, сметките, манджата, дрехите, чалга заведенията и както там още ти трябва.

А смятам, че ако един млад човек може да си позволи да живее сам (финансово става въпрос) трябва да го направи. Това си е експириънс, който е задължително да притежаваме. И след като приключим с образованието - това е следващата крачка, един вид - друг тип образование Smile
boot
boot

Брой мнения : 25
Age : 35
Местожителство : София
Registration date : 15.08.2008

http://www.myspace.com/missterr0r

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Naria Нед Авг 17, 2008 12:09 am

Ако човек иска и може - изнася се. Ако иска и не може - намира начин и се изнася.
Да се изнесеш означава ли да живееш сам? Защото тогава идва един момент... не ми казвайте,че не вие хубаво да се приберете и да имате сготвена вечеря. Не говорим просто за храната като нужда, говорим за грижата, за онази идея,че се прибираш у дома и там се чувстваш добре и си с хората, които те обичат малко или много. Дори и да ти врякат,че пак си закъснял до никое време... пука им, щом са усетили. За човешкия фактор говорим. Кой иска да яде сам вечер в продължение на седмици, месеци? Това е от чисто емоционална гледна точка, при условие,че имаме нещо като Семейство.

На кратко:
Уважавам хора грижещи се сами за себе си. А къде ще живеят си е техен избор.
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  InsArtTure Нед Авг 17, 2008 1:00 am

^ Зарежи човешкия фактор. Аз искам да си ям сам и нямам нужда от вечеря с нашите. Никогане ми е харесвала.
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  scion_of_storm Нед Авг 17, 2008 9:34 am

^ Донякъде съгласен. То хубаво компанията, обаче на този етап нашите гледат само да се заяждат и да ми обясняват от време на време колко съм некадърен, за да не го забравя случайно. С баща ми ни е нужна една минута да се скараме, а това ми пречи да си ям супата топчета, ебаси, примерно.

Даже като си ям сам ми е много по-хубаво Smile
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  zelatorr Нед Авг 17, 2008 9:47 am

Някаква група фемили хейт се насъбрахме. На ми е приятно да вечерам с родителите, но е п хубаво с приятелката ми. И ако ще се изнасям бих искал да е с нея. Ще направя всичко възможно да е така. Smile
zelatorr
zelatorr

Брой мнения : 99
Age : 36
Местожителство : Somewhere in the WWW.
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/zelatorr

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Naria Нед Авг 17, 2008 10:43 am

Господа, не случайно съм написала и "при условие,че имаме нещо като Семейство. ". Нататък не се чувствам в правото си да говоря, не познавам хората, при които се прибирате. Smile
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  scion_of_storm Нед Авг 17, 2008 11:04 am

А, не, виж, не ме разбирайте погрешно - имам хубаво семейство, лошото е, че нашите са прекалено амбициозни и перфекционисти спрямо мен. Винаги имат най-големите очаквания и желаят аз да отговарям на тях, а това няма как да става винаги. На майка ми максимата е, че ученето е най-важното едва ли не въобще в целия живот, докато баща ми от време на време контрира мнението й, но и той държи на това. А за мен нещата просто не стоят така. Smile

И, естествено, още си живеят с мисълта, че съм малко дете. Затова ми игнорират мнението, затова възникват спорове и става гореописаната ситуация.

лялям.
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Naria Нед Авг 17, 2008 11:14 am

Да, представям си глетката. Мен за да ме възприемат като голям човек (ии то майка ми, баща ми още не е) трябваше вкъщи да се случат едни почти катаклизми, които аз приех сравнително стабилно и в няколко ситуации да мисля по-ззряло от нея... та, не винаги си заслужава!
Това с очакванията, и при мойте е така и каквото и да се лъжем продължава да е. НЯма как да се избяга, до някаква степен показва загриженост. С добро го правят... колкото и да ни пречат, колкото и да ни се пречкат, колкото и да ни побъркват - идеята им е положителна... по техните стандарти. Иди им обясни,че ти имаш други стандарти, надежда няма. За т'ва се отказах да обяснявам, вече рпосто правя каквото аз съм решила,че искам.
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  feather Нед Авг 17, 2008 10:11 pm

scion_of_storm написа:Аз още съм млад, но мисля, че като дойде този момент, първите няколко седмици/месеца ще се осера жестоко и набързо ще се науча как и защо, какво трябва да правя.

Хаха, това искрено ме развесели, защото е самата истина. И по същия начин ще се омажем 95% от хората тук. Разликата просто е Огромна, когато само собствените ти сили са определящи.

А що се отнася до семейните неразбирателства и конфликти - има ги винаги и при всеки. Приемат различно измерение, но в общи линии всичко се върти и повтаря... при всеки. Smile

Обичам да вечерям с нашите - мама готви страхотно и атмосферата е приятна. Smile

Да, смятам да се изнеса от вкъщи до края на годината или, по-вероятно, в началото на следващата. Smile На пролет с полет. cheers
feather
feather

Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Софийско равно
Registration date : 15.08.2008

http://feather-land.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Globetrotter Пон Авг 18, 2008 2:12 am

Топката е в полето на родителите. Не само че трябва да възпитат детето си така че да не се получават нетърпими дразнения, тоест то да не ги създава с липсата на елементарен такт и разбиране към слабостите на родителите, но и те самите да се държат на ниво когато трябва да се посрещат белите на дете/проблемите на тийнейджър/кръстопътя на пълнолетен. Общо взето ще стане мазало не когато напуснем домовете си, а ми когато станем родители, тогава, ако си вършим работата както трябва, най-вероятно нашите деца ще разсъждават над същото. Обаче пътя от напускането на дома до създаването на твой е строго индивидуален.

Трябва да се отбележи, че това не е единственият път, но е естественият път.

Аз ли? Аз не желая да скоча в дом с жена и деца твърде рано според гореспоменатия път. Друг е въпроса за почвата в любовта на която се гради дома. И какво става после с възпитанието на детето, когато почвата се окаже кофти. Така се връщаме в начална позиция. Иначе връзката между моите родители се е запазила от това че баща ми е моряк и от 8 месеца в годината - 4 е вкъщи. Но дотам ми се разпростират знанията за взамоотношенията им, това не е моя работа, аз съм им син а не брачен консултант. Те пък са ми дали възможността да мисля свободно, а това е може би най-ценното нещо в живота ми.

Нашите вечери заедно са приятни, но винаги с антидепресанта телевизор. Когато седиш с родителите си в тиха стая се получава тягаво.
Globetrotter
Globetrotter

Брой мнения : 17
Местожителство : Варна
Registration date : 15.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Pena de Locura Пон Авг 18, 2008 11:35 am

boot написа:
InsArtTure написа:

Знаете ли колко от тях получават всеки уикенд манжда от мама, не готвят и харчат всичките си пари за чалга заведения? Всичките си пари, идващи от мама. И така докъде?

Гнус е тая младеж да е самостоятелна.
[b]Е тази младеж не е самостоятелна. Самостоятелен значи сам да си изкарваш парите, с които да плащаш наема, сметките, манджата, дрехите, чалга заведенията и както там още ти трябва.

Според мен той има предвид времето, когато наистина стават самостоятелни: започват да работят (преди или след като завършат), остават в големия град (ъф корс, на първо място), продължават да консумират като за последно, намират си половинката, която е водила същия живот, създават си семейство... и да не продължавам с гадостите! silent No Laughing
Pena de Locura
Pena de Locura
Благородник

Брой мнения : 59
Местожителство : Еl cielo de Sofia
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  AnayaBladewind Сря Авг 20, 2008 6:23 pm

Да им имам самостоятелността. Хубаво е да не ти висят на главата кога си миеш зъбите или защо имаш петно на килима в стаята, но също е и хубаво ако получаваш някаква подкрепа. Както каза гражданина Михаил - самостоятелността е естесвения път и смятам да споделя тая теза. Най-малкото, че когато човек получава определени неща на тепсия, не се научава да поема отговорност за въпросните неща и в един момент се оказва на средата на пътя без да знае на къде отива. Трябва си окопитване и колкото по-близо до законното/административно/уотевър пълнолетие е, толкова по-добре, според мен.
AnayaBladewind
AnayaBladewind

Брой мнения : 35
Age : 35
Местожителство : Where death is most alive
Registration date : 11.08.2008

http://myspace.com/anayabladewind

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty .

Писане  InsArtTure Сря Авг 20, 2008 8:14 pm

Според мен най-голямата драма на младия човек е, че изобщо не получава подкрепа за самостоятелност. Наблюдавал съм много семейства. Повечето не си подкрепят децата им да са самостоятелни. Никак.

При мен има подобна ситуация. Баща ми ме кори яростно, задето искам да не живея с тях. Обвинява ме, че си зарязвам семейството.
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  scion_of_storm Сря Авг 20, 2008 8:31 pm

Ха, при мен е смесено. Баща ми е казал, че след 19 години ако не си уредя нещата както трябва и е редно - гони ме от нас и да се оправям както си ща, само ще ми помага от време на време. Майка ми е на обратния полюс.

Но като цяло малко родители искат да се разделят с децата си и решават, че е време за един битов поксипол синдром.
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty .

Писане  InsArtTure Сря Авг 20, 2008 8:40 pm

Както е гениалната песен на тая тема на Ин Флеймс - Coerced Coexistance.
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  AnayaBladewind Чет Авг 21, 2008 8:34 am

InsArtTure написа:При мен има подобна ситуация. Баща ми ме кори яростно, задето искам да не живея с тях. Обвинява ме, че си зарязвам семейството.
Хахаха, любимото ми насаждане на псевдолоялност I love you Още по-хубаво става, когато превръщат всички твои победи в собсвени, защото ти осигуряват покрив над главата...единствено Laughing
AnayaBladewind
AnayaBladewind

Брой мнения : 35
Age : 35
Местожителство : Where death is most alive
Registration date : 11.08.2008

http://myspace.com/anayabladewind

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  InsArtTure Чет Авг 21, 2008 8:42 am

Ти не знаеш ли, че осигуряването на покрив е най-грандиозното и велико дело, което някой може да извърши!
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Naria Чет Авг 21, 2008 2:31 pm

...и в само по себе си е достатъчно да поддържа едно прекрасно Семейство.

Всъщност, любимото ми винаги е било "Докато ми ядеш от хляба (и, разбира се, спиш под покрива) ще ме слушаш.". А веднъж баща ми разби тотално с рпостичкото - "Баща съм ти. ЩЕ МЕ СЛУАШ." Very Happy
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Globetrotter Чет Авг 21, 2008 7:52 pm

Просто трябва да приемем че родителите ни може и да са слаби хора, и че нямат желание да се доизкусуряват, колкото и да ги обичаме или ако не това поне да не им желаем злото.

Също така е хубаво и да не се държим като знаещите всички тайни на света, най-малкото заради това че не знаем доколко се изкукуригва на ръба на критическата.
Globetrotter
Globetrotter

Брой мнения : 17
Местожителство : Варна
Registration date : 15.08.2008

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  AnayaBladewind Чет Авг 21, 2008 8:10 pm

То ако знаехме всички тайни на света, нямаше да бистрим такива проблеми като самостоятелност, движение по пътищата и новия албум на Evergrey. И има една тънка граница между изкукуригване в критическата и болест (поне тя не е често срещана). И да, никой не е съвършен, след някаква възраст промените просто не се случват, но това не е причина да се опитваш да задушаваш семейството си, хората, които сигурно ще се грижат за теб, когато не можеш да си нацелиш устата с лъжицата.
AnayaBladewind
AnayaBladewind

Брой мнения : 35
Age : 35
Местожителство : Where death is most alive
Registration date : 11.08.2008

http://myspace.com/anayabladewind

Върнете се в началото Go down

САмостоятелност. Може ли да се справим с това? Empty Re: САмостоятелност. Може ли да се справим с това?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите