Straight Minds Demesne
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10те албума...

4 posters

Go down

10те албума... Empty 10те албума...

Писане  Naria Съб Авг 30, 2008 12:08 pm

Преди няколко години с една приятелка си правихме списък на "10те най-важни за живота ми албуми", като разбира се оценката беше момента...
Сега ако намеря списъка съм сигурна,че ще има някакви промени. bom
Кои са Вашите 10?

(след малко обещавам да добавя и сегашният ми списък)
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  scion_of_storm Сря Сеп 03, 2008 9:28 pm

Много ти е малко малкото бе, внуче :Д

Ама и аз не мога веднага да ги измисля, пък и ще ги коментирам...

Скоро ще ги нашлякам. Първо - наслаждавайте се, утре иде МИЛКАЛЕНД!
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  InsArtTure Чет Сеп 04, 2008 9:42 am

^Хаха!

Не, наистина е голямо предизвикателство да отделиш 10!

Но все пак ще опитам:

1.Anathema - Judgement Албум, с който съм прекарал толкова от мъките и мъдростите и израстванията си, че всяка нота вътре ме боде някъде по тялото, всяка.

2.In Flames - Clayman Един от първите ми изобщо. С него съм изфантазирал милиони картини. Винаги ми е носил картини. Сега всяка нота от него ми носи картини, истински (на спомени) и фантазии.

3.Dark Tranquillity - Skydancer Сбъдването на една вродена мечта! Албум, който е чудо. Албум, който е горски, направен в гората, пеещ за всичките чувства на гората и на човека в нея, албумописващ ужасното желание на човека да се върне в гората. Този запис ме направи това, което съм. От него съм черпил най-голямо вдъхновение изобщо.

4.Dark Tranquillity - Mind's I Няма такава депресия. Бърза, ядосана, мъдра депресия. Просто няма такава музика. Този път желанието за гората е погледнато от човек, който е далеч от нея и отчаяно реве против цивилизацията.

5.Dark Tranquillity - Haven Толкова социален запис не се среща по никои ширини. Всичко в него е гениално. Отново сбъдва мечта. Мечтата някой да пее нещата, които ти пееш.

6. Dark tranquillity - Cassete Един гневен, детаджйски отклик на зова на природата "Не ме убивайте" Екологичен, първичен, истински дет метъл, който ме е вдъхновявал през годините.

7.In Flames - Lunar Strain & Subterrainian Това е Скандинавия, това е един скандинавски, северен, боров, миришещ на мокър мъх поглед към космоса и към мъдростта на звездите! Какво повече!

8.Edguy - Kingdom Of Madness Любими, винаги вдъхновяващи мелодии, никога не мога да спра да го въртя отново и отново, винаги и пак отново, винаги.

9.Blind Guardian - Somewhere In Time Оттам започна любовта ми към фентъзито. Тук се полагат основите на фентъзи вдъхновението у мен. И разбира се още от най-любимите ми мелодии, които винаги и винаги се пеят.

10. Amon Amarth - Versus The World БЕзкрайно циклена касетка едно време. Невъзможно странна атмосфера, или поне това, което аз усетих вътре. Носи ми картини на пейзажи, които никога не съм виждал. Всяка нта е пейзаж, към който неистово се стремя и мечтая да посетя.

Имам и други албуми и песни, които обожавам, но тези 10 са най-важната музика в съзнанието и сърцето ми, сега и завинаги Smile
InsArtTure
InsArtTure
Admin

Брой мнения : 38
Age : 36
Местожителство : Столицата
Registration date : 11.08.2008

https://straightminds.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  scion_of_storm Чет Сеп 04, 2008 3:23 pm

Хм, с Киро ще ни се препокриват групи, ама не и албуми май *чъкълз* Ще пиша и албуми, които са отскоро, но са ми изключително ценни от деня, в който съм ги чул Smile

Dark Tranquillity - Fiction
и
Dark Tranquillity - Damage done
и
Dark Tranquillity - Character.

Ами не мога. Не мога да избера един точно от трите и да го откроя като нещо над другите два. От всеки от тях имам песни, които са в състояние да ме разреват, да ме накарат да си търся някой пенсионер да го заколя (като първи попаднал пред погледа ми), и да се замисля кухи ли сме отвътре всъщност и защо по дяволите...

"by laws our physique state - FAILURE to COMMUNICATE."

Страхотни са, мога да ги слушам до тотално объркване на мозъчните клетки и възприятията.

После идат In Flames - Come clarity
И
In Flames - Clayman
И
In Flames - Colony.

Ами...не знам. Албуми, на които можеш да си счупиш тиквеника от куфеене, да се зачудиш за доста неща, пък после да си потъжиш ей така, защото всичко е...
"an ordinary story...with an aftertaste so bitter, so bitter..."

Amorphis - Silent waters

Из земите на Калевала понякога намирам себе си, близките, отношенията ни, шаманизма в живота, който е на изчезване, но стига да искаш може да се докоснеш до МАЛКА частица от загубения му Рай. Страхотен.

Windir - 1184, може би най-вече. Да, Валфар остави доста богато музикално наследство и гледам да се възползвам от него. Уникални неща - един бесен викинг/фолк/блек, който успява да натъжи с мелодиите и лириките си (на места).
DYING WITH SORROW NOT IN HAND!

Bathory - Hammerheart
и
Bathory - Blood on ice.

За Куортън няма какво да говоря. Беше велик, велик ще си и остане. One rode to Asa bay.

Не мога да мина и без Wintersun - Wintersun, с неговата сковаваща меланхолия и кристалчетата лед-сълзи. Страхотен, емоционален, мрачен, тежък като поемане в цялата му, чиста форма - геният на Яри, който ще го пердаша с мухоморчени закоравели пънчета, ако още се бави.

Amon Amarth - With Oden on our side
и
Amon Amarth - Once sent from the golden hall

ДРАМА! Искам драма от тези момци. Още The dragons flight across the waves, още Friends of the suncross, още Withour fear, Runes to my memory, Cry of the blackbirds...Лична драма, Йохан да крещи отново с доза тъга и болка в гласа си, разказвайки за раздялата на баща със семейството му, за смъртта и руните, покриващи гроба. Това им е силата.

Още доста значителни имам за мен, трудно е да отделя десет. Но нека тези да са НАЙ... Smile
scion_of_storm
scion_of_storm

Брой мнения : 56
Registration date : 11.08.2008

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  Naria Чет Сеп 04, 2008 11:02 pm

Machine Head - Through The Ashes of Empires
Голяма мъка кой точно на Machine Head е... и ще видим колко ще станат. Не казам,че този ми е любимият, по-скоро някак си усещам,че ще да е този. Музиката към която сякаш винаги се връщам когато няма къде другаде. Групата заема прилично място в изграждането на ценостната ми система, факт.

In Flames - Come Clarity

Пак не най-добрият In Flames, но този, с който съм прекарала най-много време. Просто ужасно искрен албум.

Therion - Vovin
КОй колкото иска да ме усвирква,за мен албума значи много. И Therion като цяло. Музиката,която ме кара да се сетя за какво се боря, какво и как искам... Винаги с чуването на The Rise of Sodom and Gomorrah в главата ми излиза едно "Айде Калинке, сядаш и го правиш сериозно..."

Lamb Of God - Ashes of the Wake
Майната му на всичко, залсужава си.

Nightwish - Angels Fall First
...защото ангелите падат първи. Найтуйш бяха красотата.

Anathema - Judgement

Kamelot - Epica
Любов? Lost & Damned.

Opeth - Ghost Reverie
Не знам защо не Damnation...

Blind Guardian - NIghtfall in Middle Earth
Точно в един ужасно умрял ден след първото слушане на Blood Tears стпоях като вцепенена. После албума се чу песен след песен поне още 3 пъти. Май с него се научих да слушам цели албуми, от-до. И заобичах фентъзито...

Любэ - Рассей
Невеоярно умиление изпитвам като слушам тази група. Сякаш ми е в кръвта подобна музика.

Честно ,да се докарат до 10 било голям мазохизъм! А не са смао 10..Повече няма да давам такива задачи. И хич не съм си сигурна съ списъка,емоции е... Един ден ще разбера. До тогава - със здраве! Smile
Naria
Naria

Брой мнения : 24
Registration date : 11.08.2008

http://nordvent.deviantart.com/favourites/

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  AnayaBladewind Съб Сеп 06, 2008 8:58 am

1. Blind Guardian - Imaginations From The Other Side
Един от първите ми съзнателни спомени за музика, спомени за какво ли не...

2. The Gathering - Nighttime Birds
Ей това се вика меланхолия и скандинавизъм...точка.

3. Wintersun - Wintersun
Който го е слушал, знае.

4. Katatonia - The Great Cold Distance
Ново е, няма стари спомени, но пък скъпи. Текстовете и гласа на Йонас ме хвърлят в друго измерение.

5. Joe Satriani - The Extremist
Пак стари спомени. Пак много и разнообразни емоции. Китарната ми личност се обажда.

6. Nightwish - Once
Ей, пак нещо ново, но тоя път от мегаломанската ми част. Обичам да го надъня в слушалките и да гледам нощното небе...a real nightwish.

7. Opeth - Damnation
Чудно как го сложих толкоз късно. Историята на двете D е по-важното всъщност.

8. A Perfect Circle - Mer De Noms
One more medicated peaceful moment...

9. Sting - Nothing Like The Sun
...

10. Dark Tranquillity - Haven
Отне ми девет албума време, да реша кой да поставя все пак на тая група. Всеки си заслужава поставянето...
AnayaBladewind
AnayaBladewind

Брой мнения : 35
Age : 35
Местожителство : Where death is most alive
Registration date : 11.08.2008

http://myspace.com/anayabladewind

Върнете се в началото Go down

10те албума... Empty Re: 10те албума...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите